Telefon : 0 346 219 12 60
Belgegeçer : 0 346 219 1634
 Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat BERAN, Fakültemiz Öğrencileriyle Buluştu

Fakültemiz ile TEB 37. Bölge Sivas Eczacı Odası’nın ortaklaşa düzenlediği, Meslek Tanıtım Günleri söyleşi programı 19 Ekim 2018 Cuma günü, Tıp Fakültesi Behsan ÖNOL Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programa Fakültemiz Dekanı Prof.Dr.Ahmet ALİM, BERKO İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz.Berat BERAN, BERKO İlaç Pazarlama Depertmanı Sorumlu Gurup Ürün Müdürü Savaş DUMAN, 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Ecz.Süha Özyazıcı, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

BERKO İlaç Pazarlama Depertmanı Sorumlu Gurup Ürün Müdürü Savaş DUMAN’ın BERKO İlacın faaliyetleri ve üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri hakkında yaptığı kısa sunumun arkasından, Sayın Ecz.Berat BERAN, eczacılık, ilaç sektörü ve mesleki deneyimleri hakkında öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilik yılları ve iş hayatında karşılaştığı zorluklar karşısında nasıl akılcı çözümler bulduğuna değinen BERAN, hayatta şans diye bir şey olmadığı, başarıya ulaşmak için bıkmadan ve zorluklara karşı dik durarak çok çalışmanın gerekliliğine vurgu yaptı. Bugün Türkiye’nin önde gelen yerli ilaç firmalarından birisi olmasının temelinde girişimci bir ruh, çok çalışma azmi ve daima risk almada cesaretli olmanın önemine değindi. 

Çalışmak, öğrenmek ve üretmek konusunda istekli olan herkese destek olacaklarını vurgulayan Ecz.Berat BERAN, fakültemiz öğrencilerine de gerek staj gerekse mezuniyet sonrası iş hayatında firma olarak destek olabileceklerini ve kapılarının açık olduğunu söyledi. 

Öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından, Fakültemiz Dekanı Prof.Dr.Ahmet ALİM tarafında, BERKO İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz.Berat BERAN’a katılımından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.